A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPortal Polski Rynek Węgla

PRW logoSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z portalem górniczym POLSKI RYNEK WĘGLA uruchomionym przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział Katowice.

Polski Rynek Węgla to internetowe centrum wyspecjalizowanej informacji o górnictwie węgla kamiennego w Polsce. To miejsce, w którym Agencja Rozwoju Przemysłu udostępnia przekrojowe informacje o sektorze górnictwa węglowego - zarówno historyczne, jak i  te najbardziej aktualne, agregowane na bieżąco ze wszystkich spółek i kopalń działających na polskim rynku wydobywczym.

Na portalu publikowane są najnowsze ogólnodostępne, dynamiczne dane dotyczące wydobycia, sprzedaży i zapasów węgla, a także informacje o stanie zatrudnienia w sektorze. Portal umożliwia również dostęp do cyklicznych raportów, historycznych i bieżących analiz relacji podażowo-popytowych, w tym tych dotyczących węgla krajowego i importowanego, cen zbytu oraz danych ekonomiczno-finansowych sektora węgla kamiennego.

Na portalu publikowane są również miesięczne Indeksy Rynku Węgla Energetycznego, które stanowią grupę wskaźników cen wzorcowego węgla energetycznego, produkowanego przez krajowych producentów i sprzedawanego na krajowym rynku energetycznym (Indeks PCSMI 1) oraz na krajowym rynku ciepła (Indeks PCSMI 2).
 
Ze względu na ugruntowaną pozycję marki katowickiego Oddziału ARP na rynku górniczym oraz współpracę z najważniejszymi organizacjami branżowymi w kraju liczymy, iż Polski Rynek Węgla spotka się z dużym zainteresowaniem z Państwa strony.

www.polskirynekwegla.pl